Всеукраїнський семінар суддів змагань з гірського туризму – 2018. Інформаційне повідомлення

Федерація спортивного туризму України
Комісія з гірського туризму ФСТУ

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

про всеукраїнський семінар суддів, керівників секцій (гуртків) і тренерів зі спортивного гірського туризму

1. Мета та завдання

Основна мета семінару зі спортивного гірського туризму (далі – семінар) – сприяння подальшому розвитку гірського туризму в Україні, як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури і спорту у всебічному і гармонійному розвитку особистості, сприяння формуванню здорового способу життя.

Головні завдання семінару:

– підвищення кваліфікації тренерів зі спортивного гірського туризму;
– підвищення кваліфікації суддів змагань на дистанціях зі спортивного гірського туризму;
– підвищення технічного і тактичного рівня проведення змагань з гірського туризму;
– пропаганда та популяризація гірського туризму;
– сприяння підвищенню безпеки проведення походів і змагань з гірського туризму;
– практична допомога тренерам навчальних закладів та центрів туризму щодо підготовки команд до участі в чемпіонатах та Кубках України з гірського туризму серед юнаків та студентів.

2. Терміни та місце проведення

Відповідно до Календарного плану заходів Гірської комісії ФСТУ на 2018 рік семінар проводиться з 19 по 22 січня 2018 року в м. Запоріжжя на базі Запорізького обласного центру туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді. Адреса Центру: вул. Немировича-Данченка, 46А.

3. Керівництво семінаром

Загальне керівництво підготовкою та проведенням семінару здійснює Федерація спортивного туризму України (ФСТУ). Відповідальність за підготовку та проведення семінару покладається на комісію гірського туризму ФСТУ та ВП «Запорізька ОФСТ». Безпосереднє проведення занять здійснює викладацький склад семінару.

4. Слухачі семінару

До участі в семінарі запрошуються тренери, керівники секцій (гуртків), судді зі спортивного туризму, а також капітани та учасники команд, які беруть (або планують) участь у змаганнях зі спортивного гірського туризму з областей, міста Києва, туристських клубів, навчальних закладів, центрів туризму і краєзнавства та інших організацій. Кількість слухачів семінару від регіону або центру не обмежується.

5. Програма та умови проведення семінару

5.1. Семінар проводиться відповідно до затверджених Виконкомом ФСТУ програмами і навчального плану.

5.2. Програма семінару розрахована на 40 годин: лекційні та практичні заняття, написання реферату (до початку семінару) і участь у суддівстві гірських змагань або проведення тренувальних занять (п. 7.2).

Список рекомендованих тем рефератів додається.

5.3. Розклад занять семінару:

19.01.2018 (П’ятниця)06.00 -18.00Заїзд та розміщення слухачів
12.00 -18.30Робота мандатної комісії
19.00 – 20.00Організаційні збори
20.01.2018 (Субота)10.00 – 20.00Робота семінару
21.01.2018 (Неділя)10.00 – 20.00Робота семінару
22.01.2018

(Понеділок)

10.00 – 13.00Робота семінару
13.00 – 14.00Підведення підсумків проведення  семінару. Закриття семінару,  роз’їзд учасників

5.4. Відомості про детальний розклад занять семінару, необхідні навчальні матеріали слухачі отримають на організаційних зборах, а в процесі занять – методичну літературу (Методичні роз’яснення, Положення про порядок присвоєння суддівських категорій, Положення про ЄСКУ, Міжнародні правила з виду спорту «Спортивний туризм», Проект нових Правил з виду спорту «Спортивний туризм», адаптованих до міжнародних, тощо).

5.5. До початку семінару слухачам необхідно ознайомитись з такими матеріалами:

Правила змагань зі спортивного туризму. Загальні положення

Правила змагань зі спортивного туризму. Змагання з видів спортивного туризму.

Правила змагань зі спортивного туризму. Гірський туризм.

Методичні роз’яснення щодо суддівства змагань зі спортивного гірського туризму (2-га редакція)

Технічні прийоми та їх виконання

6. Умови прийому учасників і фінансування

6.1. Проведення занять і розміщення слухачів семінару проводиться на базі Запорізького обласного центру туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.

6.2. Вартість розміщення становить 55.00 грн. (3-місний номер) та 45 грн. (6-місний номер) за добу. Оплата проживання – за готівковий розрахунок. При необхідності видаються підтверджуючі документи.

Харчування слухачі семінару забезпечують самостійно.

6.3. Слухачам семінару необхідно мати при собі канцелярське приладдя для конспектування лекцій, виконання практичних робіт на заняттях і в позаурочний час.

6.4. Для тих, хто бажає взяти участь у практичних заняттях, необхідно мати: каску, 3 карабіна, систему самостраховки, вуса самостраховки, взуття для лазіння на скельному стенді.

6.5. Для запису матеріалів семінару (аудіо і відео) необхідно мати флешку або CD диск.

7. Необхідна документація

7.1. Попередні заявки на участь у семінарі від організацій або окремих учасників приймаються до 10 січня 2018 року на електронну адресу tryte@ukr.net   або по телефону 095-421-04-05 – Дябло Тетяна Георгіївна.

7.2. При реєстрації слухачі семінару надають реферат, довідку про суддівство або роботу тренером і заповнюють анкету учасника семінару.