Відкритий Чемпіонат Львівської області зі спортивного гірського туризму

 

Чемпіонат відбувся 17-19 квітня 2015 року та традиційно проводився на Чатових скелях. Місце проведення дуже зручне, бо скелі розташовані практично в межах міста. Нажаль, наші скелі поступово руйнуються, і з цим щось треба робити.

Чемпіонат ми проводимо відкритий для того, щоб можна було запросити команди з інших регіонів, порівняти з ними підготовку місцевий команд, обмінятися досвідом.

        Проведення змагань на дистанціях двох класів (четвертого і другого) дали змогу проявити себе і сильним командам, і підростаючому поколінню, хоча це і лягає подвійним тягарем на суддівську колегію, як під час підготовки, так і під час проведення змагань.

        В цьому році не вдалось в повному обсязі поставити дистанції, які попередньо були заплановані через об’єктивні і суб’єктивні причини. Але й ті, що вдалося втілити на скелях, за набором технічних прийомів, перешкод та інших параметрів відповідали вимогам Правил змагань зі спортивного туризму до відповідного класу дистанцій.

        Аналіз показує, що в районах області ніхто не хоче, чи не може в силу певних причин розвивати спортивний туризм. Були спроби щось зробити – навіть назвали деякі навчальні заклади «школами туристичного напрямку», але спорядженням не забезпечили, тому все і закінчилося на рівні скакання по купинах, пересування по жердинах і таке інше, що не потребує матеріальних затрат, – і тому відсутність спеціалізованого сучасного туристського спорядження пояснює занепад, відсутність спортивного туризму, і як я раніше говорив – якщо нічого не зміниться, скоро в районах взагалі не будуть знати, що таке спортивний туризм.

 

 

 

 

 

 

Проведення змагань дистанціях 2 класу хоч якось нівелює цю проблему, тому що і суддям для постановки, і учасникам для проходження дистанцій необхідно мінімум спорядження.

Невелика кількість команд і учасників дозволяє ставити дистанції для зв’язок. І в цьому є і позитив – так краще видно рівень підготовки кожного учасника.

       

 

 

 

 

 

На змаганнях цього року ставка була зроблена на складну технічну роботу. В обох видах програми чоловічі і змішані зв’язки проходили одну й ту саму дистанцію.

По результатам загального заліку змагань у видах програми «Гірські перешкоди» та «Рятувальні технічні прийоми» на дистанціях четвертого класу команда «Фантом» (м. Львів), багаторазовий чемпіон Львівської області, на цей раз посіла лише друге місце, оскільки поступилася нашим гостям – команді МКС (м. Київ), на третьому місці – команда туристсько-спортивного клубу «Манівці» (Центр творчості дітей та юнацтва Галичини, м. Львів). Серед команд, які змагались на дистанціях другого класу перемогли спортсмени Туристсько-краєзнавчого центру «Княжий» (м. Львів), на другому місці – юні туристи з команди «Дитячий альпійський рух України» (м. Львів), на третьому – також команда Туристсько-краєзнавчого центру «Княжий» – М.

Декілька слів про наші проблеми та труднощі. Головна проблема при підготовці та проведенні змагань це, в першу чергу, відсутність сучасного спеціального спорядження в обласній федерації спортивного туризму. Вже багато років змагання відбуваються завдяки ентузіазму окремих суддів та задіяному для обладнання дистанцій їхньому особистому спорядженні, але значне зростання цін, зниження рівня життя все більше ускладнюють проведення змагань. По головній причині відсутності в достатній кількості сучасного спорядження нема нормальної конкуренції і Чемпіонат Львівської області практично перетворився на Чемпіонат м. Львова.

Хочу подякувати тим ентузіастам, які з року в рік допомагають проводити наші Чемпіонати, а саме Львівському обласному центру краєзнавства, екскурсій та туризму учнівської молоді, команді «Фантом», Туристсько-краєзнавчому центру «Княжий».

 

М.Г.Бережний, СНК,
голова гірської комісії
Львівської ОФСТ,
головний суддя Чемпіонату