Тірольські перила

Тірольські перила – один із  способів виконання траверсу схилу за допомогою маятника.

Можливість включення цього прийому в дистанції спортивних змагань з гірського спортивного туризму передбачене “Технічним регламентом проведення спортивних  змагань зі спортивного туризму (група спортивних дисциплін – “дистанція гірська”), затвердженим Постановою Президії ФСТУ від 21.10.2021 р., п. 2., та  введеним в дію з 01.11.2021 р.

8.3.4.   Рух спортсменів траверсом за допомогою маятника

маятник способом «тірольські перила» – точки закріплення для кожної з двох вірьовок маятника розташовані над початковим та цільовим ПС маршруту траверсу відповідно.

Відповідно до Умов в якості вірьовки маятника можуть використовуватися окремі транспортні вірьовки або вірьовки командної страховки. Спортсмен закріплює одну з вірьовок маятника до вантажної точки відповідного ПС (ТС), розташованого над цільовим ПС маршруту траверсу, а далі, разом з закріпленою вірьовкою, рухається до ПС, розташованого над початковим ПС маршруту траверсу, до окремої вантажної точки якого він закріплює другу вірьовку маятника. Далі спортсмен рухається до початкового ПС маршруту траверсу. Зафіксувавши себе на другій вірьовці маятника, спортсмен вибирає першу вірьовку маятника. Так, по черзі, вибираючи першу вірьовку та видаючи другу, спортсмен плавно траверсує схил в напрямку цільового ПС маршруту траверсу з урахуванням можливих обмежень у вигляді ЛО. Можлива додаткова регламентація Умовами щодо виконання даного способу маятника;

Демонструє прийом Павло Микалюк, Майстер спорту України з гірського спортивного туризму