Технічні прийоми на дистанціях змагань з гірського туризму. “Гірські перешкоди”. Робота зв’язки

На цьому відео розглянуто роботу зв’язки на змаганнях зі спортивного гірського туризму на дистанції “Гірські перешкоди “.

Необхідне спорядження:

Вірьовка основна – 2  (1 – для  командної страховки + 1 для спуску),

Карабіни – 14 шт.,

Пристрої для страховки типу «вісімка» – 2

Відтяжки в нашому відео 3 – по кількості проміжних пунктів страховки.

Виконання прийому:

Командну страховку обидва спортсмени кріплять у блокування  грудної системи.

Самостраховка спортсмена, який здійснює страховку повинна бути в одній точці, а страхувальний пристрій закріплений в іншій точці.

Спуски та страховка спортсменів здійснюється завжди у рукавицях.

До початку руху спортсмени повинні стати на самостраховки на нижньому пункті страховки маршруту.  Спортсмен, який буде долати маршрут першим, повинен пристібнути суддівську страховку.

Вірьовку для спуску можна закріпити до спортсмена, який буде підніматись другим.

Всі відтяжки закріплюються до спортсмена, який першим виконує підйом.

Зв’язка організовує страховку для спортсмена, який піднімається першим. Для цього необхідно дві окремі точки на станції: одна – для закріплення страховочного пристрою, через який буде виконуватись страховка, друга – для самотраховки спортсмена, який буде здійснювати страховку.

Коли страховка готова, спортсмен, який піднімається першим, знімається з самостраховки та починає рух догори, провішуючи у проміжні пункти страховки відтяжки та пристібаючи в них вірьовку командної страховки. Другий спортсмен зв’язки забезпечує безперервну страховку першого.

Перший спортсмен, дійшовши до верхньої станції, стає на самостраховку і голосно повідомляє про це партнера по зв’язці. («На самостраховці!»)

Після цього спортсмен, який забезпечував страховку,  вивільняє командну страхувальну вірьовку, знімає зі станції страхувальний пристрій та готується до підйому.

Спортсмен, який знаходиться на верхній станції, вибирає всю вільну командну страхувальну вірьовку до повного натяжіння та організовує страховку через страхувальник пристрій на станції. Після цього подає команду «Страховка готова!» і починає страхувати свого партнера по зв’язці.

Спортсмен, що знаходиться внизу, знімається з самостраховки, здійснює підйом маршрутом, при цьому знімає відтяжки, встановлені при підйомі першого.

Дійшовши до верхньої станції,  стає на самостраховку.

Далі спортсменам необхідно організувати спуск.

Для спуску пристрої кріпляться до поясу обв’язки.

Спортсмени жорстко закріплюють обидва кінці спускової вірьовки до верхньої станції. Спортсмен, який буде спускатись першим, готує систему для спуску. Другий готується до забезпечення верхньою командною страховкою того, хто буде  спускатись.

Коли страховка готова, спортсмен, який буде спускатись, одягає рукавицю, бере кінець вірьовки, який виходить із спускового пристрою, заводить за спину та знімається з самостраховки. Далі спускається до нижньої станції, де стає на самостраховку. Спортсмен на верхній станції забезпечує страховку до тих пір поки той, хто спускається не стане на самостраховку в ніжній станції.

Після цього спортсмен на верхній  станції вивільняє зі страхувального пристрою командну  вірьовку та знімає її кінець з грудної обв’язки, проводить через заглушений суддівський карабін та знову пристібає її. Це потрібно для того, щоб йому при спуску теж забезпечити верхню командну страховку.

Далі слід таким же чином провести через заглушений суддівський карабін кінець спускової вірьовки та пристібнути його теж до грудного блокування системи.

Далі слід цю ж вірьовку але з іншого боку заглушеного суддівського карабіну завести у спусковий пристрій, закріплений у поясній обв’язки спортсмена.

Другий кінець спускової вірьовки кріпимо у вільне місце у блокуванні системи. Далі внизу другий учасник організовує страховку для першого через точку на станції, при цьому його самостраховка закріплена у окрему точку на нижній станції. Після цього дає команду «Страховка готова!». Спортсмен, що знаходиться зверху, знімається з самостраховки та спускається до нижньої станції.

Після постановки на самостраховку він вивільняє страхувальний пристрій та розв’язує обидва вузли на командній та спусковій вірьовках для того щоб їх просмикнути через суддівські карабіни.