Соревнования по горному туризму среди школьников в зале (г Вольногрск)

 

 

“Затверджую”

Президент ДОФСТ

 

___________ Хлистун А.В.

 “Затверджую”

Директор ДДЮЦМС

 

____________ Гончар Н.Г. 

 “Затверджую”

Начальник відділу освіти

м. Вільногірськ

_____________ Разов С.В.

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про відкритий Чемпіонат Дніпропетровської області з техніки гірського туризму у спеціально обладнаному спортивному залі, приурочений до дня народження В.Абалакова  “РУКАВИЧКА-2009”

 

1.Мета змагань.

 

Змагання зі спортивного туризму проводяться з метою:

– зміцнення  здоров’я  та пропаганди активного способу життя серед підлітків та молоді;
– популяризації занять спортивним туризмом, підвищення технічної майстерності туристів;
– виконання спортивних розрядів та визначення кращих учасників та команд області.

 

2.Термін та місце проведення.

 

Відкритий Чемпіонат Дніпропетровської області з гірського тризму, це особисто – командні змагання на дистанціях третього, другого та першого класу, проводяться в м. Вільногірськ  Дніпропетровської області,   в спеціально обладнаному спортивному залі  загальноосвітньої школи №4.

Старша вікова група –05 – 08.02.2009р.дистанції  третього класу.
Середня вікова група –13 – 15.02.2009р.дистанції  другого класу.
Молодша  вікова група –20 – 22.02.2009р.дистанції  першого класу.

 

3.Керівницьтво змаганнями.

 

Загальне керівництво змаганнями здійснюють: Дніпропетровська обласна федерація спортивного туризму, Дніпропетровський дитячо юнацький центр міжнародного співробітництва та  Вільногірський Центр дитячої та  юнацької творчості. 

Безпосереднє проведення та організація змагань покладається на ГСК.

 

4.Участники змагань та вимоги до них.

 

До  участі  в  змаганнях  допускаються  збірні  команди областей, міст, клубів, секцій, гуртків.

Вік учасників:     

Старша вікова група – 1992 – 1993  р.н.
Середня  вікова група  – 1994 – 1995  р.н.
Молодша вікова група – 1996  р.н. і молодше.

Склад команди –10 чоловік  (6 учасників, із них не менше однієї особи протилежної статі + 2 запасних учасника + керівник + суддя) дозволяється виступати в команді молодшим на 1 рік учасникам ( але не більше двох чоловік), які мають  спеціальний медичний дозвіл.

 

5.Порядок та термін подачі заявок.

 

Попередні заявки на участь у відкритих обласних змаганнях подаються в Вільногірський Центр дитячої та юнацької творчості, за 1 місяць до початку змагань, за адресою: 51700 м.Вільногірськ, вул. Леніна,32,  тел: (05653) 4-14-54  директор ( Найда Олена Миколаївна ).
( заступник голови оргкомітету – Ніколаенко Л.С – 80978661058;  Коршок Я.В. 80971535124 )

У день офіційного початку змагань команди подають до мандатної комісії на місці проведення змагань такі документи: іменну заявку за встановленою формою (додаток 1) завірену лікарем, медичним закладом та організацією що відряджає, спецдозвіл медичного закладу у випадках передбачених цим Положенням, свідоцтва про народження або паспорти, страхові поліси, учнівські квітки або довідки з місця навчання с фотокартками  та підтвердження спортивної кваліфікації відповідно до класу змагань на всіх членів команди, а також документ,  підтверджуючий кваліфікацію судді від команди.

 

6.Програма та умови проведення змагань.

 

Змагання проводяться згідно до правил зі спортивного туризму 2008 року (Гірський туризм) та умовами змагань. Умови змагань можуть бути спрощені та оголошені на нараді представників.

1 день.

– заїзд, розміщення учасників до14.00.
– робота мандатної комісії  з 11.00 до 15.00.
– засідання ГСК з представниками команд: 15.00 – 15.30.
– урочисте  відкриття змагань 16.00
– показ дистанцій “Гірські перешкоди ”, “Рятувальні  технічні прийоми”(командні) -16.30
– початок змагань на дистанції “ Гірські перешкоди ”(особисто-командна)-17.00-20.00.

2 день.

– Подача тактичних заявок  07.30 – 08.30
– змагання на дистанціях “ Гірські перешкоди” та “ Рятувальні технічні прийоми ”  -10.00 –20.00.
– показ  дистанції “ Тактико-технічна ”-(командна) – 20.00 – 20.20.
( в старшій віковій групі додається один змагальний день.)

3 день.

–  змагання на дистанції “ Тактико-технічна” – 08.00 – 11.30.
– урочисте закриття змагань     -12.00 – 13.00,  роз’їзд  команд.

Дистанції “Гірські перешкоди”, “Рятувальні технічні прийоми” “Тактико-технічна” для старшої та середньої групи передбачають: роботу зв’язками, вільне або комбіноване лазіння, підйом та спуск по вертикальним перилам, маятники, траверс схилу, крутопохилу переправу, переправу по колоді, навісну переправу, «самовилази з тріщини» – за допомогою драбинок, на стременах, стремено – вірьовка, надання до лікарської допомоги, транспортування потерпілого – спуск, підйом, спуск підйом з супроводжуючим, транспортування по перилах, на бухті одним або двома учасниками, льодорубах, ношах у коконі, вузли, наведення підвісної переправи силами команди (скельної – для старшої вікової групи; водну – для середньої вікової групи.).

Учасники молодшої вікової групи передбачають на  дистанціях:

” Тактико-тактична”  (особисто-командна), (командна)-вузли, купини, жердини, маятник, навісна переправа, підйом та спуск спортивним засобом, колода з перилами, траверс, паралельні перила, транспортування на бухті та ношах .

” Гірські перешкоди” (особисто – командна) – лазіння на стенді, траверс схилу, спуск за допомогою гальмівного пристрою + швидкісне лазіння на стенді.

Спорядження:

Команда повинна мати такий необхідний мінімум спорядження для самостійного проходження дистанції. Додаткове та нестандартне спорядження може бути використано з дозволу ГСК.

Особисте спорядження:
– система особиста страхувальна -1шт.
– вірьовка основна для блокування системи – до 5 м.( два вуса) – 1шт.
– спусковий пристрій -1шт.
– карабін з муфтою –5шт.
– каска захисна, з номерами з боків та ззаду – 1шт.
– рукавиці брезентові – 1 пара.
– прусик -1шт.( для молодшої групи -2 шт.).

Командне спорядження:
– вірьовка основна  ø10 мм.:  20м-3шт., 30м. – 3шт.
– карабін з муфтою –12шт.
– прусик  подвійний( для старшої та середньої вікових груп).

Для обладнання технічних етапів на час проведення змагань, команда повинна здати в головну суддівську колегію – вірьовку  ø10 мм. 20м  та 5 альпіністських карабінів з муфтою.

 

7.Визначення результатів.

 

Результат команд в загальному заліку визначається за найменшою сумою місць занятих командою на дистанціях. У разі рівності суми балів перевага надається команді що має вищий результат на дистанції ” Рятувальні технічні прийоми”. Місце команди на дистанції «Гірські перешкоди» (командна)  та «Рятувальні технічні прийоми» (командна)  визначається за сумою набраних командою балів та економії ТК, мінус штрафи за техніку,  тактику та перевищення ТК, переведених в бали. На дистанції «Гірські перешкоди», ” Тактико-технічна” (особисто-командна) = особисте проходження: час проходження дистанції + штрафи за техніку і тактику ( штраф 1 бал-10сек.), командний результат складається з суми часу 5 кращих учасників (результат дівчини  враховується обов’язково). На дистанції ” Тактико-технічна”(командна): час проходження дистанції + штрафи за техніку і тактику ( штраф 1 бал-30сек.)

 

8.Умови прийому та розміщення.

 

Розміщення команд  відбуватиметься в Вільногірському ЦДЮТ з використанням особистого спорядження команд (додаток 2). Використання газових плит, примусів, електроводонагрівачів – забороняється. Харчування учасників змагань буде організовано стаціонарно із набору продуктів, які команди повинні здати на кухню. (Додаток 2).

 

9.Фінансування.

 

Витрати , пов’язані з організацією, підготовкою та проведенням обласних змагань за рахунок затверджених  кошторисів організацій: Дніпропетровської обласної федерації спортивного туризму – старша вікова група, ДДЮЦМС – середня вікова група,  відділу освіти  Вільногірського виконкому – молодша вікова група.

Витрати на відрядження команд (добові керівникам та суддям від команди, проїзд, харчування учасників, проживання, стартовий внесок – 7 грн. за кожного учасника, прокат суддівського спорядження і.т.п.) – за рахунок коштів організацій, що відряджають.

 

10.Нагородження.

 

Учасники, що посіли призові місця в особистій першості на дистанції «Смуга перешкод» нагороджуються грамотами. Команди які посіли призові місця на окремих дистанціях – нагороджуються дипломами, команди які посіли призові місця в загальному заліку нагороджуються  медалями та дипломами в кожній віковій групі окремо.

 

Це  Положення  є  офіційним  викликом  для  участі  в  змаганнях.

Просимо надсилати підтвердження письмово поштою або факсом (05653) 5-16-00  Найді О.М.

 

Додаток 2

Проживання в ЦДЮТ за одну добу – 10-15 грн. з однієї особи,  можливі зміни в місці та вартості  проживання.

Перелік продуктів харчування які потрібно здавати команді у складі 10 чоловік до їдальні для централізованого приготування їжі.

Картопля 6кг., цибуля, морква – по 1 кг. Часник -0,3кг.
Макаронні вироби (одного виду) – 2кг.
Крупи:
Рис-1кг.,грачиха-2кг., пшенична січка-1кг.
Приправи:
Приправа смакова «10 овочів» або  «Мівіна» – 2 пачки,
Перець молотий, лавровий лист – по упаковці
Жири:
Олія соняшникова -1літр,
Маргарин -1кг.
Сіль-0,5кг.

Всі остаточні продукти ( хліб, чай, кава, цукор, ковбаси, консерви, майонез, кетчуп, і.т.п.) команди використовують по своєму бажанню та фінансовим можливостям.