РЕГЛАМЕНТ проведення Кубку Запорізької області зі спортивного гірського туризму серед учнівської молоді в приміщеннях пам’яті Нагорного Льва Івановича

РЕГЛАМЕНТ
проведення Кубку Запорізької області зі спортивного гірського туризму
серед учнівської молоді в  приміщенні пам’яті Нагорного Льва Івановича

1.Загальні положення

Кубок Запорізької області зі спортивного гірського туризму серед  учнівської молоді у приміщеннях пам’яті Нагорного Льва Івановича (далі – Кубок) проводяться відповідно до Положення про Кубки України з видів спортивного туризму серед юнаків, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 30 травня 2012 року № 642, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 18 червня 2012 року за № 992/21304 та Правил змагань зі спортивного туризму, затверджених Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту 24.04.2008 р. (далі – Правила змагань) та Методичних роз’яснень з суддівства змагань зі спортивного гірського туризму, чинних на період проведення змагань (далі – Методичні роз’яснення).

2. Мета змагань

популяризація та пропаганда туризму серед учнівської молоді;

визначення найсильніших команд з гірського туризму серед учнів;

підвищення рівня туристської майстерності учасників туристських змагань і безпеки проведення туристських подорожей;

виявлення обдарованої молоді, створення умов для її розвитку, фізичного та духовного самовдосконалення;

вшанування пам’яті засновника змагань Нагорного Льва Івановича.

3. Місце та час проведення змагань

Змагання проводяться 26-27 січня 2019 року в м. Вільнянську у приміщенні Вільнянської гімназії «Світоч» (вул. Бочарова, 14).

Командам потрібно прибути на місце проведення змагань і подати необхідну документацію на участь у змаганнях 26 січня 2019 року до 10-00.

4. Керівництво змаганнями

Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснює КЗ «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» ЗОР (КЗ «Центр туризму» ЗОР).

Відповідальність за безпосереднє проведення змагань покладається на головну суддівську колегію, затверджену КЗ «Центр туризму» ЗОР. Головний суддя: Бебешко Світлана Яківна, суддя національної категорії, в.о. завідуючого спортивного відділу КЗ «Центр туризму» ЗОР, тел. 097-68-73-584, 061-224-24-71.

5. Фінансування

Витрати на організацію та проведення змагань покладаються на КЗ «Центр туризму» ЗОР.

Витрати на проїзд і харчування учасників і керівників команд – за рахунок організації, що відряджає команду.

6. Учасники змагань

До участі в змаганнях допускаються команди закладів освіти, збірні команди районів, клубів, громадських організацій, учасники яких мають навички з техніки гірського туризму. Спортивна кваліфікація учасників повинна згідно таблиці Правил.

Учасники змагань поділяються на дві вікові групи:

2005-2007 років народження – молодша вікова група;

2002-2004 років народження – середня вікова група.

Склад команди у кожній віковій групі 8 осіб: 4 основні учасники та 2 запасних, з яких не менше одного учасника протилежної статі, керівник і представник команди.

Учасники змагань повинні мати особисте та командне спорядження, необхідне для проходження дистанцій та забезпечення безпеки учасників, у тому числі каски.

7. Умови прийому та розміщення команд

Про умови прийому та розміщення команд буде повідомлено додатково після отримання попередніх заявок.

Проживання для учасників змагань на турбазі «Дніпрянка» безкоштовне виключно на підставі попередніх заявок.

8. Документація та терміни її подання

Письмове підтвердження про участь у змаганнях команд певних вікових груп надсилати до 14 січня 2019 року на адресу КЗ «Центр туризму» ЗОР: 69091, м. Запоріжжя, вул. Немировича-Данченка, 46а, тел./факс (061) 224 02 71, e-mail:tur_zoctkum@ukr.net.

Команди, які в зазначений термін не надали письмове підтвердження, отримують 10 балів штрафу у загальнокомандному заліку.

Іменні заявки на участь команд у змаганнях виключно за формою додатку 1, завірені підписом і печаткою начальника рай(міськ)ВО або керівника закладу освіти, а також печаткою медичного закладу, подаються до мандатної комісії в день заїзду.

Разом із іменною заявкою керівникам команд потрібно подати такі документи:

копії паспортів учасників (на учнів до 16 років – свідоцтв про народження), завірені підписом і печаткою керівника закладу освіти;

для учасників, які не мають паспортів – учнівські (студентські) квитки, дійсні на 2018-2019 н.р. або довідки з місця навчання на 2018-2019 н.р. виключно за формою додатку 2. Учнівські квитки, виготовлені поліграфічним способом, та довідки з місця навчання, мають бути завірені підписом директора закладу освіти та печаткою, що перекриває фотографію не менше ніж на третину. Також додатково повинна бути завірена печаткою інформація про рік навчання (кожен навчальний рік окремо);

кваліфікаційні книжки спортсменів із оформленими розрядами;

страхові поліси від нещасних випадків на всіх учасників, дійсні на час проведення змагань. Умови страхування повинні передбачати страховий захист від нещасних випадків, які сталися під час занять спортом;

медичні книжки (копії, завірені печаткою керівника закладу освіти) керівників команд;

наказ закладу щодо участі команди в змаганнях, у якому зазначено про проведення інструктажів із безпеки життєдіяльності з учасниками змагань (для команд КЗ «Центр туризму» ЗОР – журнал реєстрації інструктажів із безпеки життєдіяльності з гуртківцями).

Команда, яка не надала в повному обсязі вищеназвані документи, до участі в змаганнях не допускається.

9. Програма змагань

Для всіх вікових груп змагання проводяться на дистанціях:

– особисто – командні на дистанції «Гірські перешкоди» (ІІІ клас дистанції для середньої вікової групи);

– змагання зв’язок на дистанції «Гірські перешкоди» (ІІ клас дистанції для молодшої вікової групи);

– змагання зв’язок на дистанції «Рятувальні технічні прийоми» (ІІ клас дистанції для середньої вікової групи);

– змагання зв’язок на дистанції «Рятувальні технічні прийоми» (І клас дистанції для молодшої вікової групи);

– та особиста дистанція зі спелео-контесту.

Послідовність виходу команд на старт змагань згідно з жеребкуванням.

Програма змагань:

26.018-00-10-00Заїзд і розміщення команд, робота мандатної комісії
10-00Показ дистанції та нарада представників команд і головної суддівської колегії
11-00Урочисте відкриття змагань
11-30-19-00Змагання на дистанціях
27.019-00-17-00Змагання на дистанціях
18-00Нагородження переможців, урочисте закриття змагань
Роз’їзд команд

Головна суддівська колегія залишає за собою право вносити зміни до програми та умов проведення змагань (у бік спрощення) без зміни класу змагань.

10. Підведення підсумків змагань

Підсумки змагань у загальному заліку та з окремих видів програми підводяться окремо для кожної вікової групи.

У загальному заліку змагань переможці визначаються за мінімальною сумою місць команди на дистанціях «Гірські перешкоди» та «Рятувальні технічні прийоми».

При рівності результатів у середній групі перевага надається команді, що має кращий результат на дистанції «Рятувальні технічні прийоми», у молодшій групі на дистанції зв’язок «Гірські перешкоди».

Команда, яка виступила не в усіх видах програми змагань, у загальному заліку займає місце після команд, що мають більш повний залік.

Місце команди на дистанціях «Гірські перешкоди» та «Рятувальні технічні прийоми» визначається за максимальною сумою балів двох найкращих зв’язок, у тому числі не менше однієї змішаної.

Особисто-командний залік на дистанції «Гірські перешкоди» визначається за максимальною сумою балів чотирьох найкращих учасників, у тому числі не менше одного учасника протилежної статі.

Інформація про підведення підсумків в окремих видах програми визначається в умовах проходження видів програми.

Залік дистанції зі спелео-контесту окремий.

11. Нагородження переможців

Команди всіх вікових груп, що посіли І, ІІ, ІІІ місця у загальному заліку змагань, нагороджуються грамотами, КЗ «Центр туризму» ЗОР, керівники команд – грамотами Департаменту освіти і науки ЗОДА команда що посіла І місце – нагороджується Кубком.

Чоловічі та змішані зв’язки, особисті всіх вікових груп, що посіли І, ІІ, ІІІ місця з окремих видів змагань, нагороджуються грамотами КЗ «Центр туризму» ЗОР та медалями.

Учасники (юнаки та дівчата) дистанції спелео-контексту особисті всіх вікових груп, що посіли І, ІІ, ІІІ місця нагороджуються грамотами КЗ «Центр туризму» ЗОР та медалями.