Положення про XLIIІ відкриті обласні змагання з гірського спортивного туризму «Пам’яті товариша – 2017»

«Погоджую»      

Начальник відділу з питань фізичної

Культури і спорту облдержадміністрації

 

   _____________ О.В. Садовський

 

«____» __________ 2017 р.                                                                                     

«Затверджую»      

Директор Миколаївського клубу

мандрівників

                  

____________ В.М.Філін

 

«____» ___________ 2017 р.

 

 ПОЛОЖЕННЯ
про XLIIІ відкриті обласні змагання з гірського спортивного туризму «ПАМ’ЯТІ ТОВАРИША – 2017»

 

1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

Відкриті обласні змагання з гірського спортивного туризму проводиться з метою пропаганди гірського туризму, як активного виду відпочинку і спорту, підвищення тактичної і технічної майстерності учасників, розвитку дружніх і ділових зв’язків різних регіонів, виявлення найсильніших команд і учасників, популяризації рекреаційних зон для активного відпочинку.

2. КЕРІВНИЦТВО ЗМАГАННЯМИ

Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснює Відділ з питань фізичної культури і спорту Миколаївської облдержадміністрації, Миколаївський обласний Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, Федерація спортивного туризму Миколаївської області, Миколаївський клуб мандрівників та туристична фірма «Хан-Тенгрі». Безпосереднє проведення змагань покладається на головну суддівську колегією (далі – ГСК), затверджену Миколаївською обласною федерацією спортивного туризму. Головного суддю затверджує відділ з питань фізичного виховання і спорту Миколаївської облдержадміністрації згідно з регламентом.

3. ТЕРМІНИ ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

Змагання проводяться з 22 по 24 вересня 2017 року в районі скельного масиву річки Південний Буг біля м. Южноукраїнськ Миколаївської області.
Табір знаходиться на галявині біля річки в 2 км нижче м. Южноукраїнська (зуп. автобуса «Профілакторій АЕС»).

4. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

4.1. Суддівство змагань здійснюється відповідно до чинних Правил змагань зі спортивного туризму, затверджених Міністерством молоді та спорту від 24 квітня 2008 р.

4.2. Відповідальність за якість, достатню кількість та безпечне використання командного та особистого спорядження учасників несе представник команди або самі учасники.

4.3. Відповідальність за підготовку учасників команд вимогам, необхідним для безпечного проходження відповідних дистанцій, несуть представники команд.

4.4. Змагання командні, проводяться на дистанціях І-ІII класу, на скельному рельєфі з видів (окремо на кожній дистанції):

            – «Гірські перешкоди» – долаються з контрольним вантажем.

            – «Рятувальні технічні прийоми з етапом «Водні перешкоди»;

4.5. Склад команди – до 8 чол.: представник команди – 1 чол. (може бути капітан); основний склад команди, в тому числі не менше 1 жінки – 4 чол.; запасні учасники – 2 чол.; суддя від команди – 1 чол.

4.6. Програма змагань:

1 день

 

Заїзд суддів. Установка дистанцій.

Заїзд учасників змагань. Робота мандатної комісії до 21-00 год.

21.15 – нарада ГСК з представниками команд, жеребкування

2 день7.00 – показ дистанцій.

9.00 – відкриття змагань.

10.00 – змагання на дистанціях згідно порядку, встановленого ГСК

3 день

 

 

 

7.00 – змагання на дистанціях згідно порядку, встановленого ГСК,

16.00 – підведення підсумків, нагородження переможців, урочисте закриття змагань,

17.00 – від’їзд учасників. Згортання дистанції. Від’їзд суддів та обладнання.

4.7. Для організації суддівської страховки команди здають до ГСК (під час проходження мандатної комісії) у тимчасове використання по одній вірьовці діаметром 10 мм довжиною не менше 20 метрів, а також по три карабіни. Зазначене спорядження використовується для суддівської страховки та повертається командам після закінчення змагань.

4.8. Визначення результатів на окремих дистанціях відповідно до п 3.15.8 чинних Правил, та з урахуванням роз’яснень Умов.

4.8.1. Загальнокомандний результат визначається за кращою сумою місць команди на дистанціях. Якщо сума місць однакова, перевагу має команда, яка посіла краще місце на дистанції «Рятувальні технічні прийоми».

Остаточні умови команди одержать на місці проведення змагань.

Для проходження дистанцій команди повинні мати в достатній кількості, відповідної номенклатури та якості групове спорядження, необхідне для безпечного подолання дистанцій.

Кожен учасник повинен мати: зблоковану систему, самостраховку (≤1,5 м), 4 карабіни, гальмівний пристрій, рукавиці брезентові, каску з номером та одяг, що захищає лікті та коліна. Використання спорядження допускається тільки після дозволу технічної комісії. Всі елементи страховки, самостраховки та з’єднань (блокування) мають бути виконані з основної вірьовки (10 – 12 мм) або матеріалу такої ж міцності.

Приготування їжі на примусах. Дрова відсутні.

5. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

5.1. До участі в змаганнях допускаються команди загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, туристських клубів, колективів фізкультури підприємств, установ, організацій, команди зарубіжних країн, а також команди, сформовані окремими громадянами. Кількість команд від організацій не обмежується.

5.2. Вік учасників: до участі у змаганнях допускаються спортсмени з 12 років. За спец допуском, виданим фізкультурно-спортивним диспансером на змагання можуть бути допущені учасники, вік яких на один рік менше встановленого.

5.3. У змаганнях беруть участь спортсмени, які спеціалізуються в гірському і спелеологічному туризмі, а також альпіністи і скелелази, та представники пішохідного туризму.

5.4. До участі у змаганнях допускаються спортсмени без розряду.

5.5. До участі у змаганнях необхідно внести стартовий внесок у розмірі 100 грн. з команди.

6. НАГОРОДЖЕННЯ

Команди, які посіли І місця у загальному заліку у кожному класі дистанцій нагороджуються кубками і дипломами відділу з питань фізичної культури і спорту Миколаївської облдержадміністрації. Команди, які посіли ІІ-ІІІ місця у загальному заліку і І-ІІІ місця у кожному виді змагань нагороджуються Грамотами.

Учасники, команд, які посіли І-III місця у кожному виді змагань нагороджуються грамотами відділу з питань фізичної культури і спорту Миколаївської облдержадміністрації.

7. ФІНАНСУВАННЯ

7.1. Витрати на відрядження учасників та тренерів-представників (страхування спортсменів, проїзд в обох напрямках, харчування, добові) відносяться за рахунок коштів організацій, що відряджають, або учасників команди.

7.2. Витрати пов’язані з організацією змагань, здійснюються за рахунок коштів благодійних внесків та управління освіти і науки облдержадміністрації.

 8. ПІДГОТОВКА СПОРТИВНИХ СПОРУД

Підготовка спортивних споруд та контроль за їх станом під час проведення змагань, відповідно до діючих Правил та наказу Міністерства молоді та спорту від 26 квітня 2004 року № 1274 «Про додаткові заходи щодо попередження травматизму та запобігання нещасним випадкам у спортивній діяльності», покладається на головного суддю змагань.

9. ЗАЯВКИ

9.1. Попередні заявки надсилаються до 15 вересня на електронну адресу: filinvm1@mail.ru , або поштову: 54017, м. Миколаїв, Україна, вул. Дунаєва, 39, а/с 183, тел. (0512) 36-29-36.

9.2. Іменна заявка на участь у змаганнях за встановленою формою (додається) повинна бути завірена: підписом лікаря та печаткою медичного закладу, підписом тренера, а також підписом керівника та печаткою організації, яка відряджає, і подається до Мандатної комісії у день приїзду учасників. Учасники повинні мати з собою документи, що засвідчують особу з датою народження, підтверджують спортивну та суддівську кваліфікацію, страховий поліс від нещасних випадків, дійсні на час проведення змагань та перебування у дорозі.

9.3. До змагань допускаються лише команди та учасники, які підтвердили свою участь в установлений для попередніх заявок термін та під час роботи Мандатної комісії.

ДАНЕ ПОЛОЖЕННЯ Є ОФІЦІЙНИМ ВИКЛИКОМ НА ЗМАГАННЯ