Положення про відкритий Кубок Запорізької області зі спортивного гірського туризму на штучному рельєфі «Кубок Едельвейса»

ЗАТВЕРДЖУЮ

Президент Запорізької обласної федерації спортивного туризму

_______________ І.В. Дринов

“___” __________2019 р.

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Начальник Управління молоді,

фізичної культури  та спорту

Запорізької облдержадміністрації

_______________Н.Ф. Власова

“___” __________2019 р.

Положення
про відкритий Кубок Запорізької області зі спортивного гірського туризму на штучному рельєфі «Кубок Едельвейса»

 

1. Цілі та завдання заходу

Відкритий Кубок Запорізької області зі спортивного гірського туризму на штучному рельєфі «Кубок Едельвейса»   (далі – змагання) проводиться з метою:

широкого  залучення населення до занять фізичною культурою та спортом;

подальшого розвитку виду спорту і його популяризації в м. Запоріжжі та Запорізькій  області;

підвищення рівня майстерності спортсменів;

визначення найсильніших команд з гірського туризму;

виявлення перспективного резерву для формування складу збірних команд області;

сприяння підвищенню безпеки змагань та гірських спортивних походів

активізації навчально-тренувальної роботи в спортивних організаціях;

підведення підсумків роботи в спортивних організаціях.

 

2. Терміни та місце проведення заходу

Змагання проводяться 1- 3 березня 2019 р. в м. Запоріжжі, у приміщенні СТК “Едельвейс” Запорізького навчально-виховного комплексу № 70.

 

3. Організація та керівництво проведенням заходу

3.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснюють Управління молоді, фізичної культури  та спорту Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізька обласна федерація спортивного туризму.

3.2.  Безпосереднє проведення змагань  покладається на головну суддівську колегію (далі – ГСК), затверджену Запорізькою обласною федерацією. Головного суддю за поданням Федерації затверджує Управління молоді, фізичної культури  та спорту Запорізької обласної державної адміністрації згідно з регламентом.

3.3. Відповідальність за дотримання правил безпеки під час проведення змагань покладається на головного суддю згідно з чинними  Правилами змагань зі спортивного туризму.

 

4. Учасники заходу

4.1. До участі в змаганнях допускаються команди загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, туристських клубів, колективів фізкультури підприємств, установ, організацій, команди зарубіжних країн, а також команди, сформовані окремими громадянами. Кількість команд від організацій не обмежується.

Склад команди – 4 особи, із них: основний склад команди: 2 спортсмен (не залежно від статі), запасний – 1, тренер-представник команди – 1 особа (може бути учасником, якщо спортсмену команди більше 16 років).

Вікові категорії учасників змагань:

І група – юнаки молодші: 11-15 років;

ІІ група – юнаки старші, юніори, дорослі: 16 років і старші.

Вікові групи визначаються за роком народження.

При відсутності кворуму (6 учасників) можливе об’єднання вікових груп.

У змаганнях беруть участь спортсмени, які спеціалізуються в гірському і спелеологічному туризмі, а також альпіністи і скелелази, та представники пішохідного туризму.

Форма одягу учасників змагань спортивна, згідно з вимогами Правил.

Рівень допуску до змагань (за кваліфікацією) відповідно до Правил.

 

5. Характер заходу

Змагання особисті проводяться відповідно до Правил на дистанціях ІІ та IV класів з видів програми “Гірські перешкоди” – особисті змагання (чоловіки, жінки) та “Рятувальні технічні прийоми” – змагання зв’язок (чоловічі, змішані, жіночі змагаються разом із змішаними).

Спортсмени І вікової групи змагаються на дистанціях ІІ класу.

Спортсмені ІІ вікової групи змагаються на дистанціях ІІ та/або IV класу в залежності від спортивної кваліфікації.

 

6. Програма проведення змагань

Змагання проводяться 1- 3 березня 2019 р. в м. Запоріжжя у приміщенні СТК “Едельвейс” Запорізького навчально-виховного комплексу № 70 за адресою: м. Запоріжжя, вул. Степова, 13.

Програма змагань:

1 березня09.00 – 18.00

18.00 – 19.00

 

 

Робота мандатної комісії

Показ дистанцій

Нарада головної суддівської колегії (далі – ГСК) з представниками команд, жеребкування

2 березня09.00 – 09.20

09.30 – 19.00

19.00 – 20.00

Здача заявок з тактики

Змагання з видів програми

Підведення підсумків змагань

3 березня09.00 – 09.20 Нагородження переможців, урочисте закриття змагань від’їзд учасників

 

Умови змагань та інша інформація будуть розміщені на www.mountain.net.ua

 

7. Безпека та підготовка місць проведення змагань

Підготовка місць проведення змагань здійснюється відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 18 грудня 1998 року № 2025 “Про порядок підготовки спортивних споруд та інших спеціально відведених місць для проведення масових спортивних та культурно-видовищних заходів”.

Відповідальність за якість та безпечне використання командного та особистого спорядження несе представник команди та спортсмени. За підготовку спортсменів та дотримання спортсменами вимог правил безпеки під час змагань несуть представники команд.

 

8. Умови визначення першості та нагородження переможців та призерів

Порядок визначення результатів у виді програми здійснюється відповідно до Правил.

У виді «Гірські перешкоди» місця  учасників визначаються окремо серед чоловіків і жінок та у кожній віковій категорії.

У виді «Рятувальні технічні прийоми» місця зв’язок визначаються окремо серед чоловічих та змішаних (жіночих) зв’язок у кожній віковій категорії.

Командний залік у виді «Гірські перешкоди» визначається за сумою місць, які посіли обидва спортсмени. При однаковій сумі вище місце посідає команда, в учасника якої: серед чоловічих команд – краще місце серед чоловіків, серед змішаних і жіночих команд – краще місце серед жінок.

Загальнокомандний залік визначається окремо у кожній віковій категорії по сумі місць, які команда посіла в двох видах змагань. При рівності суми місць перевага надається команді, у якої краще місце у виді «Рятувальні технічні прийоми».

Спортсмени, які посіли 1, 2, 3 місця у виді «Гірські перешкоди» в кожній віковій категорії нагороджуються дипломами та медалями відповідних ступенів.

Спортсмени, які посіли 1, 2, 3 місця у виді «Рятувальні технічні прийоми» в кожній віковій категорії нагороджуються дипломами.

Команди, які посіли 1 місця в загальному заліку в кожній віковій категорії нагороджуються кубками та дипломами, 2-3 місця – дипломами.

 

9. Умови фінансування заходу та матеріального забезпечення учасників

Витрати на організацію та проведення змагань (нагородження переможців та призерів змагань) здійснюються за рахунок Федерації спортивного туризму Запорізької області, а також за рахунок інших позабюджетних коштів залучених Організаторами.

Участь у змаганнях здійснюються за рахунок організацій, що відряджають.

Для участі у змаганнях необхідно внести стартовий внесок у розмірі 20 грн. з одного спортсмена.

 

10. Терміни та порядок подання заявок

Попередні заявки на участь у змаганнях надсилаються не пізніше ніж за 5 днів до початку змагань на електронну адресу: tryte@ukr.net , контактний телефон 067-97-27-371, 050-573-866-3  –  Разоренова Лідія Іванівна.

Для участі у змаганнях до мандатної комісії подаються: іменні заявки, завірені печаткою та підписом керівника організації, що відряджає команду, лікарем та печаткою медичної установи, паспорти (свідоцтва про народження для спортсменів молодше 16 років), класифікаційні книжки, страхові поліси, дійсні на термін проведення змагань. Умови договору страхування повинні передбачати участь у спортивних змаганнях.

До змагань допускаються учасники та команди, які підтвердили в установлений термін свою участь.

 

Це положення є офіційним викликом на змагання.