Положення про відкритий чемпіонат Львівської області зі спортивного гірського туризму

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Т.В.О. начальника Управління фізичної
культури та спорту Львівської

облдержадміністрації

________________ А. Тур

 

07 травня 2018 р.

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Президент Львівської обласної Федерації спортивного туризму

 

__________________Т.П.Пахолюк

 

07 травня 2018 р.

 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про відкритий Чемпіонат Львівської області зі спортивного гірського туризму

1. МЕТА ТА ЗАВДАННЯ

Відкритий Чемпіонат Львівської області зі спортивного гірського туризму проводиться з метою подальшого розвитку гірського туризму в Львівській області, як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури i спорту у всебічному гармонійному розвитку особи, сприяння формуванню здорового способу життя населення.

Головні завдання змагань:

 • пропаганда та популяризація спортивного туризму серед широких верств населення;
 • перевірка та підвищення рівня технічної майстерності спортсменів-туристів;
 • визначення кандидатів у збірну команду області з гірського спортивного туризму;
  відпрацювання та удосконалення технічних та тактичних прийомів подолання реальних перешкод у спортивних туристських походах;
 • сприяння підвищенню безпеки спортивних походів з гірського туризму.

 

2. ТЕРМIН ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

Чемпіонат проводиться 8-10 червня 2018 року на Чатових скелях.

Проїзд автобусами в напрямку Винників до зупинки Винниківське озеро або до церкви в с.Лисиничі, а далі вгору до скель.

 

3. КЕРIВНИЦТВО ЗМАГАННЯМИ

Загальне керівництво здійснюють Управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації (далі – Управління), Львівська обласна Федерація спортивного туризму (далі — Федерація). Відповідальність за підготовку та безпосереднє проведення змагань покладається на комісію з гірського туризму Федерації та головну суддівську колегію (далі — ГСК), склад якої затверджується Федерацією. Змагання проводяться згідно з чинними Правилами змагань зі спортивного туризму (надалі – Правила).

Відповідальність за дотримання правил безпеки та здоров’я учасників під час проведення змагань покладається на головного суддю згідно з чинними Правилами змагань зі спортивного туризму та «Положенням про медичне забезпечення фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів» (наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров’я України від 27.12.2017 р., № 5232/1746).

 

4. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

4.1. До участі у змаганнях допускаються команди районів і міст області, туристських клубів, навчальних закладів, туристсько-краєзнавчих центрів, колективів фізкультури підприємств, установ, організацій а також команди сформовані окремими громадянами, що мають необхідну кваліфікацію учасників та суддів, здали передбачене цим Положенням спорядження, пройшли мандатну комісію змагань. Кількість команд від одного району чи організації не обмежується.

4.2. У змаганнях беруть участь спортсмени: з кваліфікацією не нижче 2 юнацького розряду на дистанціях 2 класу і 3 розряду (1 ю.р.) на дистанціях 3 класу зі спортивного туризму (гірського, пішохідного, спелео), а також розрядники з альпінізму та скелелазіння.

Мінімальний вік учасників змагань 11 років (2 клас), 13 років (3 клас) (за роком народження). За спеціальним допуском медичного закладу до змагань можуть бути допущені учасники, вік яких на один рік менше встановленого.

4.3. Склад команди – до 5 осіб : основний склад команди 2 особи, представник (тренер) команди (може бути учасником) —1. запасні — до 2 осіб.

4.4. Команди повинні мати усе необхідне спорядження для участі у змаганнях відповідно до Правил змагань зі спортивного туризму; єдину, по можливості, форму, яка закриває лікті та коліна.

 

5. ЗАГАЛЬНІ УМОВИ ТА ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

5.1. Змагання проводяться згідно з Правилами змагань зі спортивного туризму, затвердженими Міністерством 24.04.2008 року.

5.2. Відповідальність за якість та безпечне використання командного та особистого спорядження несе представник команди або самі учасники.

5.3. Відповідальність за підготовку учасників команд та дотримання вимог правил безпеки під час змагань несуть представники команд.

Відповідальність за наслідки, викликані порушенням безпеки з вини учасника, несе учасник, який допустив порушення.

5.4. Змагання проводяться на дистанціях 2 та 3 класу на скельному рельєфі з двох видів програми:

 • «Гірські перешкоди» – особисто-командні (2 клас), змагання зв’язок (3 клас);
 • «Рятувальні технічні прийоми» – змагання зв’язок.

По ряду об’єктивних причин дистанції можуть бути об’єднаними.

Змагання з виду «Рятувальні технічні прийоми» можуть включати:

 • в’язання «кокона»;
 • підйом, спуск манекена в «коконі» з супроводжуючим і без нього;
 • спуск, підйом «потерпілого» з супроводжуючим і без нього;
 • «самовилаз», підйом учасника з «тріщини» різними способами;
 • інше.

5.5. Для облаштування дистанцій команди (під час проходження мандатної комісії) здають до ГСК у тимчасове використання по одній основній мотузці діаметром не менше 10 мм, довжиною не менше 40 м, а також по три карабіни. Зазначене спорядження використовується для забезпечення суддівських страховок та повертається командам після закінчення змагань.

Команда, яка перетре (знищить) суддівську мотузку, повертає взамін цілу.

Докладні умови змагань на дистанціях команди одержать на місці змагань.

5.6. Програма змагань:

1 деньзаїзд та розміщення команд; робота мандатної комісії; показ дистанцій; нарада ГСК з представниками команд, жеребкування; робота технічної комісії; прийом заявок з тактики; урочисте відкриття змагань
2 деньзмагання на дистанціях
3 деньзавершення змагань, визначення результатів, нагородження, закриття, від’їзд учасників

 

6. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦIВ ТА НАГОРОДЖЕННЯ

6.1. Результати змагань на дистанціях 2 і 3 класу визначаються окремо.

6.2. Результати змагань у кожному виді визначаються згідно п. 3.15.8.2. Правил змагань зі спортивного туризму та Умов.

6.3. Місце команди у виді «Гірські перешкоди» (2 клас) визначається за сумою місць двох учасників, Якщо сума місць однакова, перевагу має команда, у якої кращий жіночий результат для команд із змішаним та жіночим складом, для команд з чоловічим складом – учасник якої має кращий результат.

6.4. Загальнокомандний результат визначається за кращою сумою місць команди у двох видах програми. Якщо сума місць однакова, перевагу має команда, яка посіла краще місце у виді «Рятувальні технічні прийоми».

6.5. Команди-призери нагороджуються дипломами Управління з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації, спортсмени-призери – дипломами, медалями i, можливо, призами спонсорів.

 

7. УМОВИ ПРИЙОМУ УЧАСНИКIВ ТА ФIНАНСУВАННЯ

7.1. Витрати з участі команд у змаганнях (проїзд, перевезення вантажу, добові, харчування, прокат спорядження, страхування учасників та суддів від команд на період змагань, тощо) покриваються за рахунок коштів організацій, що відряджають команди, та інших залучених коштів.

7.2. Учасники змагань розміщуються в польових умовах, харчуванням забезпечують себе самостійно.

7.3. Витрати, пов’язані з організацією та проведенням змагань, покриваються за рахунок Управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації та інших залучених коштів.

7.4. Під час проходження мандатної комісії команди (учасники) здають в ГСК:

Экологічний внесок в розмірі 50 грн., який повертається командам перед від’їздом при відсутності претензій щодо чистоти місця проживання з боку комендантської служби.

 

8. ЗАЯВКИ ТА ДОКУМЕНТАЦIЯ, ЩО ПОДАЮТЬСЯ КОМАНДАМИ

8.1. У день заїзду команди подають до мандатної комісії такі документи:

 • іменну заявку за встановленою формою, завірену медичним закладом та організацією, що відряджає; лікарський допуск учасників до змагань підтверджується особистим підписом та печаткою лікаря;
 • спеціальний медичний допуск для учасників, яким не виповнилося 11(13) років;
 • документи, що засвідчують особу, з датою народження (паспорти тощо) учасників команди;
 • документи про підтвердження спортивної кваліфікації учасників змагань;
 • страхові поліси від нещасних випадків на спортивних заходах, дійсні на час змагань та у дорозі.

8.2. Команди приймаються на змагання після підтвердження своєї участі до 6 червня 2018 р. (тел.: 093-4917590) – Бережний М.Г., е-mail: berezhnyim@ukr.net.

8.3. До змагань допускаються команди та учасники в особистому заліку, які попередньо підтвердили свою участь в установлений для попередніх заявок термін та під час роботи мандатної комісії.

 

9. МЕДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗМАГАНЬ

9.1. Медичне забезпечення змагань здійснюється у відповідності до «Положенням про медичне забезпечення фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів» (наказ Міністерства молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров’я України від 27.12.2017 р., № 5232/1746).

9.2. Для медичного забезпечення на змаганнях постійно буде присутній лікар, а підчас змагань на дистанціях – лікарська бригада.

9.3. Лікарська бригада, яка обслуговує змагання, повинні мати все необхідне для надання невідкладної медичної допомоги та транспортування постраждалих у відповідні лікувально-профілактичні заклади.

9.4. Лікар змагань входить до складу суддівської колегії. Лікар представляє в суддівську колегію план медичного забезпечення змагань та звіт після їх закінчення згідно із затвердженою формою.

 

10. ПІДГОТОВКА СПОРТИВНИХ СПОРУД

10.1. Відповідно до наказу Мінсім’ямолодьспорту від 26 квітня 2004 року № 1274 «Про додаткові заходи щодо попередження травматизму та запобігання нещасним випадкам у спортивній діяльності»:

– відповідальність за виконанням вимог заходів безпеки під час проведення змагань покладається на головного суддю.

Невиконання вимог, передбачених цим наказом, що стали причиною виникнення надзвичайних обставин під час проведення змагань, спонукає до відповідальності, передбаченої чинним законодавством України.

 

ДАНЕ ПОЛОЖЕННЯ Є ОФIЦIЙНИМ ВИКЛИКОМ НА ЗМАГАННЯ

Комісія з гірського туризму Львівської обласної Федерації спортивного туризму