Положение Памяти товарища 2009 (укр)

«Затверджую»   

Начальник управління з питань фізичного
виховання і спорту облдержадміністрації
_____________ О.В. Садовський
«____» ___________2009 р.

«Затверджую»

Виконавчий директор Миколаївського
клубу мандрівників
_____________В.М.Філін
«____» ___________2009 р.

 

«Затверджую»   


Президент Миколаївської обласної
федерації спортивного туризму
______________Козій В.Г.    
«____»_____________2009 р.    

 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про XXXV відкриті обласні змагання з гірського спортивного туризму
«ПАМ’ЯТІ ТОВАРИША – 2009»

 

1. Мета та завдання

Відкритий обласні змагання з гірського туризму проводиться з метою пропаганди гірського туризму, як активного виду відпочинку і спорту, підвищення тактичної і технічної майстерності учасників, розвитку дружніх і ділових зв’язків різних регіонів, виявлення найсильніших команд і учасників, популяризації рекреаційних зон для активного відпочинку.

 

2. Керівництво змаганнями

Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснює Управління з питань фізичного виховання і спорту Миколаївської облдержадміністрації,  Федерація спортивного туризму Миколаївської області, Миколаївський клуб мандрівників та туристична фірма «Хан-Тенгрі». Безпосереднє проведення змагань покладається на головну суддівську колегією (далі – ГСК), затверджену Миколаївською обласною  федерацією спортивного туризму. Головного суддю затверджує Управління з питань фізичного виховання і спорту Миколаївської облдержадміністрації згідно з регламентом.

3. Термін та місце проведення

Змагання проводяться 25-27 вересня 2009 року в районі скельного масиву річки Південний Буг біля м. Южноукраїнськ Миколаївської області.

Проїзд: потягом до м. Миколаїв. Далі автобусом Миколаїв – Южноукраїнськ чи транзитним автобусом з Миколаєва на Первомайськ чи Київ та ін. до м. Южноукраїнськ.

Табір знаходиться на галявині біля річки в 2 км нижче м. Южноукраїнська (зуп. «Профілакторій АЕС»).

 

4. Умови проведення змагань

4.1. Суддівство змагань здійснюється відповідно до чинних Правил змагань зі спортивного  туризму, затверджених Мінсім’ямолодьспортом 24 квітня 2008 р.

4.2. Відповідальність за якість, достатню кількість та безпечне використання командного та особистого спорядження учасників несе представник команди або самі учасники.

4.3. Відповідальність за підготовку учасників команд вимогам, необхідним для безпечного проходження відповідних дистанцій, несуть представники команд.

4.4. Змагання командні,  проводяться на дистанціях ІІ та ІV класу, на скельному рельєфі з видів:

  • «Гірські перешкоди» – долаються з контрольним вантажем сумарною вагою  до 30 кг на дистанції ІV класу  та до 20 кг  – ІІ класу;
  • «Рятувальні технічні прийоми» з етапом «Водна перешкода» на дистанції IV класу;
  • «Рятувальні технічні прийоми» на дистанції ІІ класу.

Жеребкування проводиться окремо для кожного класу дистанцій.

4.5. Склад команди – до 10 чол.: представник команди – 1 чол.(може бути капітан); основний склад команди, в тому числі не менше 1 жінки, на дистанції ІV класу – 6 чол., на дистанції  ІІ класу – 4 чол.; запасні учасники – 2 чол.; суддя від команди – 1 чол. (не нижче другої суддівської категорії з гірського туризму).

4.6. Програма змагань:

1 день

Заїзд учасників змагань. Робота мандатної комісії до 23-30 год. Показ дистанцій. Відкриття змагань. Нарада ГСК з представниками команд, жеребкування

2 день

Змагання на дистанціях згідно порядку, встановленого ГСК

3 день

Закінчення змагань, підведення підсумків, нагородження переможців, урочисте закриття змагань, від’їзд учасників

4.7. Для організації суддівської страховки команди здають до ГСК (під час проходження мандатної комісії) у тимчасове використання по одній вірьовці діаметром 10-12 мм довжиною не менше 40 метрів, а також по три карабіни. Зазначене спорядження використовується для суддівської страховки та повертається командам після закінчення змагань.

4.8. Підсумки на дистанціях ІІ та ІV класу підводяться окремо.

4.8.1. Визначення результатів на окремих дистанціях відповідно до п 3.15.8 чинних Правил, та з урахуванням роз’яснень Умов.

4.8.2. Загальнокомандний результат визначається за кращою сумою місць команди на двох дистанціях. Якщо сума місць однакова, перевагу має команда, яка посіла краще місце на дистанції «Рятувальні технічні прийоми».

Остаточні умови команди одержать на місці проведення змагань.

Для проходження дистанцій команди повинні мати в достатній кількості, відповідної номенклатури та якості групове спорядження, необхідне  для безпечного подолання дистанцій.

Кожен учасник повинен мати: зблоковану систему,  самостраховку  (≤1,5 м), гальмівний пристрій, рукавиці брезентові, каску з номером та одяг, що захищає лікті та коліна. Використання спорядження  допускається тільки після дозволу технічної комісії. Всі елементи страховки, самостраховки та з’єднань (блокування) мають бути виконані з основної вірьовки (10-12мм) або матеріалу такої ж міцності.

Розміщення учасників у польових умовах біля місця проведення змагань, у місцях, відведених комендантською службою, із суворим дотриманням Правил проживання на території заповідника “Гранітно-степове Побужжя”.

Приготування їжі на примусах. Дрова відсутні.

5. Учасники змагань

5.1. До участі в змаганнях допускаються команди загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, туристських клубів, колективів фізкультури підприємств, установ, організацій, команди зарубіжних країн, а також команди, сформовані окремими громадянами. Кількість команд від організацій не обмежується.

5.2. Вік учасників: до участі у змаганнях на дистанціях ІІ класу допускаються спортсмени з 14 років,  на дистанціях ІV класу з 16 років. За спецдопуском, виданим  фізкультурно-спортивним диспансером на змагання можуть бути допущенні учасники, вік яких на один рік менше встановленого.

5.3. У змаганнях беруть участь спортсмени, які спеціалізуються в гірському і спелеологічному туризмі, а також альпіністи і скелелази, та представники пішохідного туризму з відповідною підготовкою.

До участі у змаганнях на дистанціях IV  класу допускаються команди, в яких не менше 70% спортсменів мають кваліфікацію не нижче 2-го спортивного розряду з гірського та спелеотуризму (3-го розряду з альпінізму), а інші – не нижче 3-го розряду.

До участі у змаганнях на дистанціях IІ  класу допускаються команди, в яких не менше 70% спортсменів мають кваліфікацію не нижче 2-го юнацького розряду з туризму, а інші можуть бути без розряду.

 

6.  Нагородження

Команди, які посіли І місця у загальному заліку у кожному класі дистанцій нагороджуються Кубками і Дипломами Управління з питань фізичного виховання і спорту Миколаївської облдержадміністрації. Команди, які посіли ІІ-ІІІ місця у загальному заліку і І-ІІІ місця у кожному виді змагань нагороджуються Грамотами.

Учасники, команд, які посіли І-III місця у кожному виді змагань нагороджуються Грамотами Управління з питань фізичного виховання і спорту Миколаївської облдержадміністрації.

 

7. Фінансування

7.1. Витрати на відрядження учасників та тренерів-представників (страхування спортсменів, проїзд в обох напрямках, харчування, добові) відносяться за рахунок коштів організацій, що відряджають, або учасників команди.

7.2. Витрати пов’язані з організацією змагань (харчування суддів, нагородна атрибутика, канцелярські товари) – здійснюються за рахунок коштів Управління з питань фізичного виховання і спорту Миколаївської облдержадміністрації, інші витрати за рахунок коштів Федерації та інших залучених Федерацією позабюджетних надходжень згідно з затвердженим кошторисом.

7.3. Стартовий внесок 60 грн. для команд ІV класу та 40 грн. для команд II класу. Протести приймаються під заставу у розмірі стартового внеску команди.

 

8. Підготовка спортивних споруд

Підготовка спортивних споруд  та контроль за їх станом під час проведення змагань, відповідно до діючих Правил та наказу Мінсім’ямолодьспорту від 26 квітня 2004 року № 1274 «Про додаткові заходи щодо попередження травматизму та запобігання нещасним випадкам у спортивній діяльності», покладається на головного суддю змагань.

 

9. Заявки

9.1. Попередні заявки надсилаються до 20 вересня на електронну адресу: filin@travel.nikolaev.uaабо поштову:

54017, м. Миколаїв, Україна, вул. Дунаєва, 39, а/с 183, тел. (80512) 36-29-36

9.2. Іменна заявка на участь у змаганнях за встановленою формою (додається) повинна бути завірена: підписом лікаря та печаткою медичного закладу, підписом тренера, а також підписом керівника та печаткою організації, яка відряджає, і подається до Мандатної комісії у день приїзду учасників. Учасники повинні мати з собою документи, що засвідчують особу з датою народження, підтверджують спортивну та суддівську кваліфікацію, страховий поліс від нещасних випадків, дійсні на час проведення змагань та перебування у дорозі.

9.3. До змагань допускаються лише команди та учасники, які підтвердили свою участь в установлений для попередніх заявок термін та під час роботи Мандатної комісії.

 

 

Дане положення є офіційним викликом на змагання