Положение о Кубке МКС 2010

 

“ПОГОДЖЕНО”
Президент Київської обласної федерації
спортивного туризму

_______________ С.М. Гeрус

11січня 2010 р.

“ЗАТВЕРДЖУЮ”
Начальник управління
з питань фізкультури і спорту
Київської облдержадміністрації

_______________М.В. Горовий

11січня 2010 р.

 

 

Положення

про відкриті обласні змагання з гірського спортивного туризму на дистанціях
зі штучним рельєфом “Кубок МКС

 

1. Мета та завдання

Відкритий Кубок області з гірського спортивного туризму (далі – ГСТ) проводиться з метою подальшого розвитку гірського спортивного туризму в Україні, як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури і спорту у всебічному, гармонійному розвитку людини, сприяння формуванню здорового способу життя населення.

Головні завдання Кубку:

 • пропаганда та популяризація ГСТ серед широких верств населення України як потужного засобу зміцнення здоров’я і виховання патріотизму, формування свідомості людини щодо повсякденного ведення здорового способу життя, особливо, серед молодого покоління;
 • перевірка та підвищення рівня технічної та тактичної майстерності гірських туристів;
 • виявлення найсильніших команд і спортсменів з ГСТ;
 • виявлення перспективного резерву для формування складу збірних команд;
 • сприяння підвищенню безпеки гірських спортивних походів;
 • зміцнення дружніх стосунків між гірськими туристами різних регіонів.

 

2. Терміни та місце проведення

Змагання з гірського спортивного туризму “Кубок МКС” проводяться з 29 по 31 січня  2010 року в спортивному залі Київського університету туризму, економіки та права (КУТЕП), м. Київ, вул. Жмаченка, 26 та на скельному стенді «Скеля», вул. Магнітогорська, 1Е. (http://alpinist.io.ua ).

 

3. Керівництво проведення змагань

3.1. Загальне керівництво підготовкою та проведенням змагань здійснюють Управління з питань фізичної культури і спорту Київської обласної адміністрації та Київська обласна федерація спортивного туризму.

3.2. Безпосереднє проведення змагань покладається на головну суддівську колегію (далі – ГСК), затверджену Київською обласною федерацією. Головного суддю за поданням Федерації затверджує Управління з питань фізичної культури і спорту Київської обласної адміністрації згідно з регламентом.

3.3. Відповідальність за дотримання правил безпеки під час проведення змагань покладається на головного суддю згідно з чинними Правилами змагань зі спортивного туризму.

 

4. Учасники змагань

4.1. До участі в змаганнях допускаються команди загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, туристських клубів, колективів фізкультури підприємств, установ, організацій, команди зарубіжних країн, а також команди, сформовані окремими громадянами. Кількість команд від організацій не обмежується.

4.2. До участі у змаганнях допускаються спортсмени які мають відповідний спортивний розряд з гірського туризму, скелелазіння або альпінізму, а також з спелеотуризму. Кваліфікація учасників змагань повинна бути не нижче вимог, передбачених Правилами змагань зі спортивного туризму (далі – Правила) затвердженими Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту від 24.04.2008 року.

4.3. Вік учасників: 17 років і старше (за роком народження). Учасники віком 16 років  допускаються до змагань при наявності допуску спортивно-фізкультурного диспансеру (окрема довідка).

4.4. Основний склад команди – 4 чол. (не менше 1 жінки), запасні учасники – 2 чол., а також тренер (представник) – 1 чол. (може бути капітан) та суддя – 1 чол. (не нижче третьої  суддівської категорії з гірського туризму). Допускається виступ команди у неповному складі (одна зв’язка) з відповідним командним заліком.

При відсутності судді команда сплачує штраф у розмірі 20 грн.

 

5. Загальні умови проведення змагань

5.1. Змагання проводяться відповідно до чинних Правил, затверджених Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту від 24.04.2008 року.

5.2. Відповідальність за якість та безпечне використання командного та особистого спорядження учасників несе тренер (представник) команди або самі учасники.

5.3. Відповідальність за підготовку учасників команд вимогам, необхідним для безпечного подолання  відповідних дистанцій, несуть тренери (представники) команд.

5.4. Змагання проводяться на дистанціях ІV класу, на штучному рельєфі з видів програми:

“Рятувальні технічні прийоми” – особисті змагання зв’язок з командним заліком;

“Гірські перешкоди” – особисті змагання зв’язок з командним заліком.

5.4.1. Змагання з виду “Гірські перешкоди” передбачають контрольний вантаж до 10 кг на зв’язку, та можуть включати наступні технічні прийоми (різні варіанти):

 • вільне та комбіноване лазіння на стенді зі штучними зачіпками;
 • підйом по шлямбурній доріжці;
 • траверс навису (“стелі”) на драбинках з організацією ТСП (точок страховки проміжних) уздовж шлямбурної доріжки;
 • підйом і спуск по крутопохилій переправі зі зняттям і наведенням;
 • підйом на жумарах по вертикальних перилах;
 • різні варіанти транспортування контрольного вантажу;
 • різні варіанти спуску по вірьовці (прямо, косий спуск, через рантклюфт, з перестьобуванням).

5.4.2. Змагання з виду „Рятувальні технічні прийоми” можуть включати наступні технічні прийоми (різні варіанти):

 • в’язання та транспортування „кокону”;
 • “самовилаз” та підйом учасника з тріщини;
 • спуск/підйом “потерпілого” з супроводжуючим та без супроводжуючого;
 • підйом/спуск “потерпілого” по крутопохилій переправі з самонаведенням та зняттям;
 • спуска по вірьовці (прямо, косий спуск, через рантклюфт та ін.).

 

 

 

6. Програма змагань

 

1 день – Заїзд учасників змагань. Робота мандатної комісії до 19-00. Показ дистанцій. Відкриття змагань. Нарада ГСК з представниками команд, жеребкування

2 день – Змагання на дистанціях. Старти на дистанціях згідно жеребкування та порядку, встановленого ГСК

3 день – Закінчення змагань, підведення підсумків, нагородження переможців, урочисте закриття змагань, від’їзд учасників

 

6.1. Додаткова інформація: Попередні Умови змагань та схеми дистанцій будуть розміщені на сайті http://mks3.forum24.ru . Остаточні Умови команди отримають на місці змагань. Всі учасники змагань повинні мати змінне спортивне взуття.

 

7. Визначення переможців

7.1. Порядок визначення результатів на окремих дистанціях буде встановлений Умовами.

7.2. Визначення переможців та призерів проводиться відповідно до Правил змагань зі спортивного туризму.

7.3. Особистий залік серед чоловічих та змішаних зв’язок окремий.

7.4. Особистий залік серед чоловічих та змішаних (жіночих) зв’язок визначається за сумою відносних результатів, показаних зв’язкою на двох дистанціях у особистих заліках. При однаковій сумі відносних результатів вище місце посідає зв’язка, яка має кращий результат з виду «Рятувальні технічні прийоми».

7.5. Командний залік у окремому виді програми визначається сумою місць двох кращих зв’язок (в т.ч. не менше однієї змішаної). При однаковій сумі перевагу має команда, в якої кращий результат змішаної зв’язки.

7.6. Команда – переможець “Кубку МКС” визначається по найменшій сумі місць у двох видах програми. У випадку рівності суми місць перевага надається команді, що має кращий результат у виді програми “Рятувальні технічні прийоми”.

 

8. Нагородження

8.1. Команда, яка посіла І місце у загальному заліку нагороджується Кубком МКС і дипломом Управління з питань фізичної культури та спорту Київської облдержадміністрації. Команди, які посіли ІI-III місця у загальному заліку  і І-ІІІ місця у кожному виді змагань нагороджуються Грамотами.

8.2. Учасники зв’язок, які посіли І-ІІІ місця у особистому заліку за результатами виступів у двох видах програми нагороджуються дипломами та медалями.

 

9. Фінансові умови проведення змагань

 9.1. Розміщення учасників змагань проводиться у стаціонарних умовах. Вартість розміщення буде повідомлена додатково. Необхідно мати спальники та килимки. Харчування організується командами самостійно.

9.2. Команди повинні мати усе необхідне спорядження для участі у змаганнях відповідно до Правил змагань зі спортивного туризму та Положення (див. п. 5.4), у т.ч. єдину спортивну форму для участі в урочистому відкритті та закритті змагань, а також у змаганнях на дистанціях.

9.3. Витрати на відрядження учасників та тренерів/представників (страхування спортсменів, проїзд в обох напрямках, харчування, добові) відносяться за рахунок коштів організацій, що відряджають, або учасників команди.

9.4. Витрати пов’язані з організацією змагань (харчування суддів, нагородна атрибутика, канцелярські товари) – здійснюються за рахунок залучених Федерацією коштів.

9.5. Під час проходження мандатної комісії кожна команда здає представнику ГСК:

9.5.1. Екологічну заставу у розмірі 40 грн для команд, що влаштувалися проживати через ГСК. Застава  повертається після закінчення змагань, якщо відсутні претензії до місця проживання.

9.5.2. У тимчасове користування по одній вірьовці діаметром не менше 10 мм довжиною 30 – 40 метрів, а також по п’ять карабінів, які будуть використані для організації суддівської страховки. Зазначене спорядження буде повернено командам після закінчення змагань.

9.6. Стартовий внесок становить 30 грн. з одного учасника змагань.

9.7. Протести приймаються під заставу у розмірі 40 грн.

 

 10. Порядок підготовки спортивних споруд

Підготовка спортивних споруд  та контроль за їх станом під час проведення змагань, відповідно до чинних Правил та наказу Мінсім’ямолодьспорту від 26 квітня 2004 року № 1274 “Про додаткові заходи щодо попередження травматизму та запобігання нещасним випадкам у спортивній діяльності”, покладається на головного суддю змагань.

 

11. Медичне забезпечення змаганб

На змаганнях під час їх проведення повинен бути присутнім лікар або інший медичний працівник, готовий до надання першої медичної допомоги.

 

12. Порядок та терміни подання заявок

Попередня реєстрація команд на сайті http://mks3.forum24.ru або за телефоном: 063 050 45 80 – Скуловатова Олена. Заявки надсилаються не пізніше як за 10 днів до початку змагань.

Іменна заявка на участь у змаганнях за встановленою формою (додається) повинна бути завірена: підписом лікаря та печаткою медичної установи, а також підписом керівника та печаткою організації, що відряджає команду, і подається в Мандатну комісію в день приїзду команд. Учасники повинні мати з собою документи, які засвідчують особу з датою народження, підтверджують спортивну або суддівську кваліфікації, а також страхові поліси від нещасних випадків, дійсні на час проведення змагань та перебування у дорозі.

До змагань допускаються тільки команди, які підтвердили свою участь в установлений для попередніх заявок термін і під час роботи Мандатної комісії.

 

 

ДАНЕ ПОЛОЖЕННЯ Є ОФІЦІЙНИМ ВИКЛИКОМ НА ЗМАГАННЯ