Інформаційне повідомлення про всеукраїнський семінар суддів та тренерів з гірського туризму

 Федерація спортивного туризму України
Комісія з гірського туризму ФСТУ

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ
про всеукраїнський семінар суддів, керівників секцій (гуртків) і тренерів зі спортивного гірського туризму

1. Мета та завдання
Основна мета семінару зі спортивного гірського туризму (далі – семінар) – сприяння подальшому розвитку гірського туризму в Україні, як ефективного засобу підвищення ролі фізичної культури і спорту у всебічному і гармонійному розвитку особистості, сприяння формуванню здорового способу життя.
Головні завдання семінару:
– підвищення кваліфікації тренерів зі спортивного гірського туризму;
– підвищення кваліфікації суддів змагань на дистанціях зі спортивного гірського туризму;
– підвищення технічного і тактичного рівня проведення змагань з гірського туризму;
– пропаганда та популяризація гірського туризму;
– сприяння підвищенню безпеки проведення походів і змагань з гірського туризму;
– практична допомога тренерам центрів туризму щодо підготовки команд до участі в чемпіонаті України з гірського туризму серед юніорів.

2. Терміни та місце проведення
Відповідно до Календарного плану заходів Гірської комісії ФСТУ на 2017 рік семінар проводиться з 20 по 23 січня 2017 року в м. Запоріжжя на базі Запорізького обласного центру туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.

3. Керівництво семінаром
Загальне керівництво підготовкою та проведенням семінару здійснює Федерація спортивного туризму України (ФСТУ). Відповідальність за підготовку та проведення семінару покладається на комісію гірського туризму ФСТУ. Безпосереднє проведення занять здійснює викладацький склад семінару.

 

4. Слухачі семінару
4.1. До участі в семінарі допускаються тренери, керівники секцій (гуртків) і судді зі спортивного туризму областей, міста Києва, туристських клубів, навчальних закладів, центрів туризму і краєзнавства та інших організацій.
4.2. У семінарі беруть участь судді, які мають досвід суддівства змагань на дистанціях, а також тренери і керівники секцій (гуртків), які проводять заняття зі спортивного гірського туризму. Кількість слухачів семінару від регіону або центру не обмежується (п. 6.2).

5. Програма та умови проведення семінару
5.1. Семінар проводиться відповідно до затверджених Виконкомом ФСТУ програмами і навчального плану.
5.2. Програма семінару розрахована на 40 годин, з них 26 годин лекційних та практичних занять, а також передбачено 8 годин на написання реферату до початку семінару і додатково документальне підтвердження участі в суддівстві гірських змагань або проведенні тренувальних занять (п. 7.2). Список рекомендованих тем рефератів додається.
5.3. Розклад занять семінару:

20.01.2017 (П’ятниця) 06.00 – 18.00 <Заїзд та розміщення слухачів
12.00 – 18.30 Робота мандатної комісії
21.01.2017 (Субота) 10.00 – 20.00 Робота семінару
22.01.2017 (Неділя) 10.00 – 20.00 <Робота семінару
23.01.2017

(Понеділок)

10.00 – 13.00

Робота семінару

 

13.00 – 14.00

Підведення підсумків проведення  семінару. Закриття семінару,  роз’їзд учасників

5.4. Відомості про детальний розкладі занять семінару, необхідні навчальні матеріали слухачі отримають на організаційних зборах, а в процесі занять – методичну літературу (Методичні роз’яснення, Положення про порядок присвоєння суддівських категорій, Положення про ЄСКУ тощо).
5.5. В рамках семінару планується виїзд на скелі о. Хортиця, показ місць постановки дистанцій чемпіонату, роз’яснення дистанцій та порядку організації суддівства техніки і тактики, демонстрація і практичне освоєння основних технічних прийомів, що включаються в дистанцій чемпіонату, роз’яснення порядку складання тактичних і заявок і суддівства тактики.

6. Умови прийому учасників і фінансування
6.1. Проведення занять і розміщення слухачів семінару проводиться на базі Запорізького обласного центру туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді.
6.2. Вартість розміщення становить 55.00 грн. (3-місний номер) та 45 грн. (6-місний номер) за добу. Оплата проживання – за готівковий розрахунок. При необхідності видаються підтверджуючі документи.
Харчування слухачі семінару забезпечують самостійно.
6.3. Слухачі семінару повинні мати при собі необхідні канцелярські приладдя для конспектування лекцій, виконання практичних робіт на заняттях і в позаурочний час.
6.4. Для тих, хто бажає взяти участь в практичних заняттях, необхідно мати: каску, 3 карабіна, систему самостраховки, вуса самостраховки, взуття для лазіння на скельному стенді.
6.5. Для запису матеріалів семінару (аудіо і відео) необхідно мати флешку або CD диск.

7. Необхідна документація
7.1. Попередні заявки на участь у семінарі від організацій або окремих учасників приймаються до 10 січня 2017 року на електронну адресу tryte@ukr.net або по телефону 095-421-04-05  Дябло Тетяна Георгіївна.
7.2. При реєстрації слухачі семінару надають реферат, довідку про суддівство або роботу тренером і заповнюють анкету учасника семінару.

Схеми проїзду до турбази “Дніпрянка” та Центру туризму

Теми для написання рефератів слухачами всеукраїнського семінару суддів та тренерів з гірського туризму